Transcript of τελικοι ποδοσφαιρου

Page 1: τελικοι ποδοσφαιρου
Page 2: τελικοι ποδοσφαιρου

• ΤΕΛΙΚΟΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ• • Ταυτόχρονα με τους αγώνες Βόλεϊ έγιναν και οι τελικοί Ποδοσφαίρου .Φέτος δεν

έγιναν στο γήπεδο του Θησείου ,γιατί έχει υποστεί μεγάλες ζημιές κι έτσι καταλήξαμε να γίνουν στο προαύλιο του σχολείου μας. Μετά από μια κανονική περίοδο με πολλές εκπλήξεις και μεγάλες αγωνίες (4 αγώνες κρίθηκαν στα πέναλτι ),φτάσαμε στην διεξαγωγή των 3 τελικών.

• Για τις θέσεις 5-6 έπαιξε η αρνητική έκπληξη ΣΤ2 με το Δ1. Είχαμε εύκολη επικράτηση των μεγάλων με 15-3.

• Για τις θέσεις 3-4 το Δ2 αν και είχε νικήσει στην κανονική διάρκεια το Ε1 ,ψυχολογικά δεν άντεξε ,είχαμε και κάποιες δυσκολίες στη συνεργασία μεταξύ τους κι έτσι αν και το αρχικό 0-2 έγινε 2-3 ,δεν είχαν συνέχεια και υπέκυψαν με 3-7 στο Ε1 ,που έδειξε ακριβώς άλλη συμπεριφορά από την κανονική περίοδο ,έπαιξε ψυχωμένα ,ομαδικά και κέρδισε επάξια την 3η θέση.

• Στον μεγάλο τελικό πάλι έκπληξη ,η ομάδα που έπαιξε το καλύτερο ποδόσφαιρο στην κανονική περίοδο το Ε2, παρουσιάστηκε ασύνδετο, άνευρο, χωρίς καλή ψυχολογία ,βρέθηκε γρήγορα πίσω στο σκορ με 0-2 και μετά από λίγο δέχτηκε και το 0-3,εκεί υπήρξε επιτέλους αντίδραση ,μείωσε σχετικά γρήγορα σε 2-3 και πίεσε με αξιώσεις για το 3-3. Όμως εκεί μίλησε η ψυχή του ΣΤ1,όπως και στο Χάντμπολ ,αντιστάθηκε με νύχια και με δόντια και κατάφερε στο τελευταίο λεπτό σε μία αντεπίθεση να τελειώσει τον τελικό πετυχαίνοντας 4ο τέρμα και να κατακτήσει την 1η θέση στο Πρωτάθλημα.

Page 3: τελικοι ποδοσφαιρου
Page 4: τελικοι ποδοσφαιρου
Page 5: τελικοι ποδοσφαιρου

• ΓΝΩΜΕΣ ΜΑΘΗΤΩΝ• Μικρός τελικός Ε1-Δ2 από μαθητή του Ε1:• Μετά από ένα κουραστικό αγώνα το Ε1 πήρε την 3η θέση στο Ποδόσφαιρο στο

εσωτερικό πρωτάθλημα .Στον αγώνα αυτόν παίξαμε 2 φορές. Αν και ακούγεται λίγο τρελό έτσι έγινε. Την 1η φορά έγινε σέντρα ,κλέψαμε την μπάλα και βάλαμε αμέσως γκολ. Άλλη μία σέντρα για το Δ2 ,όμως η κακή διαχείριση της μπάλας έγινε αιτία του2ου γκολ. Εκείνη τη στιγμή έπιασε μπόρα ,διακόπηκε ο αγώνας και πήγαμε στις τάξεις μας. Στον 2ο αγώνα πάλι το ίδιο αλλά για το Δ2 που μας ισοφάρισε σε 2-2 αμέσως μόλις αρχίσαμε. Για πολλή ώρα καμία από τις 2 ομάδες δεν σκοράρισε και η αγωνία μας ήταν μεγάλη .1 μακρινό σουτ όμως μας έδωσε το προβάδισμα με 3-2 και αμέσως μετά βάλαμε άλλα 2 γκολ και δεχτήκαμε μόνο 1 φτάνοντας στο 5-3.Στο τέλος του αγώνα πετύχαμε άλλα 2 γκολ φτάνοντας στο τελικό 7-3 που μας έδωσε την 3η θέση. Αυτή η νίκη μου έδωσε πολλή χαρά ,γιατί την προηγούμενη φορά είχαμε χάσει από το Δ2 και τσακωθήκαμε για ένα χρονικό διάστημα .Έτσι λοιπόν εγώ και η ομάδα μου νικήσαμε αυτόν τον αγώνα.

• Μεγάλος τελικός για 1-2 θέση Ε2-ΣΤ1=2-4 από μαθητή του ΣΤ1:• Πριν λίγες μέρες έγινε ο τελικός ποδοσφαίρου ,μεταξύ του ΣΤ1 και του Ε2. Φαβορί

ήταν το Ε2.Το ΣΤ1 μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και πήρε το προβάδισμα με 2-0. Το Ε2 προσπάθησε με αντεπιθέσεις να βρει διαδρόμους και να γυρίσει το παιγνίδι. Αλλά το ΣΤ1 ήταν αυτό που έβαλε 3ο γκολ στην αντεπίθεση. Το Ε2 αντέδρασε και κατάφερε να βρει δίχτυα και μάλιστα δις. Με το σκορ να είναι 3-2 οι 2 φιναλίστ προσπάθησαν να πετύχουν γκολ ,αλλά αδίκως. Στο τελευταίο λεπτό ένας συμμαθητής μου κατόρθωσε να επιτύχει τέρμα και να λυτρώσει το ΣΤ1. Το ματς τελείωσε με σκορ 4-2 υπέρ του ΣΤ1 που κατέκτησε την 1Η θέση.

Page 6: τελικοι ποδοσφαιρου
Page 7: τελικοι ποδοσφαιρου