Program Fizika

Click here to load reader

  • date post

    09-Sep-2015
  • Category

    Documents

  • view

    245
  • download

    6

Embed Size (px)

description

ss

Transcript of Program Fizika

  • VANJSKI ZID (NEVENTILISAN)

    Materijalizacija:

    1.Kreni malter 0.02m

    2.Puna opeka 0.36m

    3.Ljepilo 0.001m

    4.Knauf termoizolacija (usvojeno 0.10m)

    5.Fasadna buka 0.02m

    R=d/ Udoz=0.45W/mK

    R1=0.02/0.81=0.0246 0.45=

    R2=0.36/1.05=0.342

    -0.526=Rx

    R3=0.001/0.8=0.00125 R4=1.694 d=1.694*0.041=0.06m

    R4=x USVOJENO D=0.10m ,NR4=2.439

    R5=0.02/0.7=0.0285 R=3.005 NU=0.33W/mK

  • TEMPERATURE SLOJEVA

    ZIMA

    Ti=18,Te=-24

    =(18-(-24))/3.005=13.97

    i=13.97*0.13=1.816

    1=13.97*0.0246=0.343

    2=13.97*0.3428=4.788

    3=13.97*0.00125=0.0174

    4=13.97*2.439=34.07

    5=13.97*0.0285=0.398

    e=13.97*0.04=0.558

    LJETO Te=55,Ti=18

    =(55-18)/2.965=12.478

    i=12.478*0.13=1.622

    1=12.478*0.0246=0.306

    2=12.478*0.342=4.26

    3=12.478*0.00125=0.0155

    4=12.478*2.439=30.43

    5=12.478*0.0285=0.355

  • PARODIFUZIJA

    Ti=18 Te=-10

    =9.317*Rs

    i=9.317*0.13=1.211

    1=9.317*0.0246=0.229

    2=9.317*0.3428=3.186

    3=9.317*0.00125=0.0116

    4=9.317*2.439=22.724

    5=9.317*0.0285=0.265

    e=9.317*0.04=0.372

    Pi=Pi*i=1.134 Pe=Pe*e=0.234

    r=*d

    r 1=0.2 r2=12.6 r3=0.015 r4=2 r5=0.6 r=15.415

    P1=1.134-0.058*0.2=1.1224

    P2=1.1224-0.058*12.6=0.3916

    P3=0.391-0.058*0.15=0.382

    P4=0.382-0.058*2=0.266

    P5=0.266-0.058*0.6=0.234

  • STABILNOST KONSTRUKCIJE NA LJETNI REIM

    1.Kreni malter 0.02m C=1050,=1600

    2.Puna opeka 0.36m C=880,=1200

    3.Ljepilo 0.001m C=1050,=1500

    4.Knauf termoizolacija 0.10m C=1260,=10

    5.Fasadna buka 0.02m C=1050,=1050

    b 1=

    b 2=

    b 3=

    b 4=

    b 5=

    S=b*0.0085

    S1=1666*0.0085=14.161

    S2=1052.9*0.0085=8.95

    S3=1122.4*0.0085=9.54

    S4=22.7*0.0085=0.193

    S5=1084.43*0.0085=8.77

  • D=R*S

    D1=0.0246*14.161=0.348

    D2=0.342*8.95=3.06 D2=U2

    D3=0.00125*9.54=0.0114

    D4=2.439*0.193=0.469

    D5=0.0285*8.77=0.250

    D=4.138 =20.10

    =166.08 min=15

    KONSTRUKCIJA STABILNA NA LJETNI REIM

  • RAVNI PROHODNI VENTILISANI KROV

    Materijalizacija

    1.Kreni malter 0.02m 2.AB Ploa 0.15m 3.Parna brana 0.003

    4.Termoizolacija (usvojeno 0,15m) 5.Sloj zraka 6.Nosiva konstrukcija

    7. Pokrov

    R1=0.02/0.81=0.0246

    R2=0.15/2.33=0.064

    R3=0.003/0.19=0.015

    Udoz=0.30W/mK

    Rx=3.06 d=3.06*0.035=0.11 minimalna debljina

    Usvojeno 0.15m , NR4=4.285 ,NU=0.21W/mK

  • TEMPERATURA SLOJEVA

    ZIMA Ti=18,Te=-24 R=4.55

    =9.23*Rs

    i=9.23*0.13=1.2

    1=9.23*0.0246=0.22

    2=9.23*0.064=0.590

    3=9.23*0.015=0.138

    4=9.23*4.285=39.55

    e=9.23*0.04=0.369

    LJETO

    Te=30,Ti=18

    =2.66*Rs

    i=2.66*0.13=0.345

    1=2.66*0.0246=0.065

    2=2.66*0.064=0.170

    3=2.66*0.015=0.0399

    4=2.66*4.285=11.398

  • PARODIFUZIJA

    Ti=18,Te=-10

    =6.153*Rs

    i=6.153*0.13=0.799

    1=6.153*0.0246=0.151

    2=6.153*0.064=0.393

    3=6.153*0.015=0.092

    4=6.153*4.285=26.36

    e=6.153*0.04=0.246

    r=*d

    r1=10*0.02=0.2

    r2=0.15*90=13.5 r=142.7

    r3=0.003*42000=126

    r4=0.15*20=3

    Pi=Pi*i=1.134 Pe=Pe*e=0.234

    P1=1.134-0.0063*0.2=1.132

    P2=1.132-0.0063*13.5=1.047

    P3=1.047-0.0063*126=0.253

    P4=0.253-0.0063*3=0.234

  • MEUSPRATNA KONSTRUKCIJA IZNAD PODRUMA

    Materijalizacija:

    1.Kreni malter 0.02m =0.81

    2.Termoizolacija x m(usvojeno0.03m) =0.035

    3.Ljepilo 0.001m =0.8

    4.AB Ploa 0.15m =2.33

    5.Termoizolacija 0.04m =0.035

    6.PVC folija 0.003m =0.19

    7.Estrih 0.04m =1.61

    8.Parket 0.02m =0.21

    R8=0.095 R7=0.024 R6= 0.015 R5=1.142 R4= 0.064

    R3= 0.00125 R2=X R1=0.0246

    Udoz=0.50

    Rx=R7=0.43 d=0.43*0.035=0.015 minimalna debljina

    Usvojeno 0.03 m NR2=0.85 NU=0.41W/mK

  • TEMPERATURE SLOJEVA

    ZIMA

    Ti=18 Te=-5 R=2.42

    =9.50*Rs

    i=9.50*0.13=1.235

    1=9.50*0.095=0.902

    2=9.50*0.024=0.228

    3=9.50*0.015=0.142

    4=9.50*1.141=10.83

    5=9.50*0.064=0.608

    6=9.50*0.00125=0.011

    7=9.50*0.85=8.07

    8=9.50*0.0246=0.233

    e=9.50*0.07=0.665

  • PARODIFUZIJA

    Ti=18 Te=-10 R=2.42

    =11.57*Rs

    i=11.57*0.13=1.504

    1=11.57*0.095=1.09

    2=11.57*0.024=0.277

    3=11.57*0.015=0.173

    4=11.57*1.141=13.20

    5=11.57*0.064=0.740

    6=11.57*0.00125=0.0144

    7=11.57*0.85=9.83

    8=11.57*0.0246=0.284

    e=11.57*0.07=0.809

    Pi=Pi*i=1.134 Pe=Pe*e=0.234

    r=*d

    r1=0.3 r2=2.4 r3=126 r4=0.8 r5=13.5 r6=0.015 r7=0.6 r8=0.2

    r=143.81

  • P1=1.134-0.0062*0.3=1.1321

    P2=1.1321-0.0062*2.4=1.1172

    P3=1.1172-0.0062*126=0.336

    P4=0.336-0.0062*0.8=0.331

    P5=0.331-0.0062*13.5=0.247

    P6=0.247-0.0062*0.015=0.246

    P7=0.246-0.0062*0.6=0.242

    P8=0.242-0.0062*0.2=0.234

  • Povrsine ogradnih ploha

    POVRINA PODA

    1.A Poda =120.4m

    POVRINA FASADE

    I ETAA II ETAA

    A Ukupno:324.3m

    A Otvora:33.01m

    A Zida:291.285m

    POVRINA KROVA

    A Krova:160.84m

    Sjever:

    A Ukupno:43.2m

    A Otvora :3.6m

    A Zida:39.6m

    Istok:

    A Ukupno:36.6m

    A Otvora :3.6m

    A Zida:33m

    Jug:

    A Ukupno:41.85m

    A Otvora :5.76m

    A Zida:36.09m

    Zapad:

    A Ukupno:40.5m

    A Otvora :3.6m

    A Zida:36.9m

    Sjever:

    A Ukupno:43.2m

    A Otvora :2.88m

    A Zida:40.32m

    Istok:

    A Ukupno:36.6m

    A Otvora :7.85m

    A Zida:28.75m

    Jug:

    A Ukupno:41.85m

    A Otvora :4.925m

    A Zida:36.925m

    Zapad:

    A Ukupno:40.5m

    A Otvora :0.8m

    A Zida:39.7m

  • U=

    U=

    U=0.27W/mK

    B Energetski razred

    DIJAGRAM TEMPERATURA SLOJEVA

    VANJSKI ZID

  • DIJAGRAM TEMPERATURA SLOJEVA

    MEUSPRATNA KONSTRUKCIJA

  • DIJAGRAM TEMPERATURA SLOJEVA

    RAVNI KROV